tepe

TR - ENG

ACİL ANONS SİSTEMLERİ

sistemleri özel mühendislik gerektiren sistemlerdir. Genel seslendirme ve anons sistemleri ile,

  •  

  • Bölgesel anons ve bölgesel acil anons,

  • Yüksek ses kalitesinde genel alan müzik yayını yapılmaktadır.

 

Fabrikalar ve üretim tesisleri, iş ve alışveriş merkezleri, okullar, hastaneler, oteller ve bunlara benzer insanların yoğun olduğu mekanlarda hem müzik dinletmek hem de yangın, deprem gibi acil durumlarda yönlendirme amacıyla tesis edilmektedir.

 

Acil Anons Sistemlerinde uyarılar paniği önlemek için zon bazında devreye girmektedir. Uyarılar flaşör, siren ve anons sistemleriyle yapılmaktadır. Acil anons sistemi kabloları yangına dayanıklı (E60) olarak üretilmektedir.Merkezi alarm sistemi ve kontrol ekipmanı 24 saat görevli elemanlar tarafından bir mikrofon ile istenilen zona manuel anons yapma imkanı sunmaktadır.

 

Alışveriş merkezi , ofis ve konut bloklarından oluşan komplekslerin yangın, deprem ve felaket gibi acil durumlarda otomatik veya manuel anonsların iletimi acil anons sistemi yardımı ile gerçekleştirilmektedir.

Yangın algılama sisteminden ihbar bilgisi acil anons sistemine ulaştığında, önceden kaydedilmiş Türkçe ve ingilizce ilgili anons kaydı otomatik olarak ofis ve konut bloğunda ilgili kat ve komşu katlara, çarşı, eğlence ve otoparkta ilgili bölgeye yayın yapmaktadır.

ANONS

 

Her mekana özgü projelendirilen analog veya PC tabanlı Genel seslendirme ve anons

taban